Sağlık Bakanlığında 4 Yıl Çalışan 4/B Sözleşmeli Personeller Memurluğa Geçirilecek

  • Haberin Tarihi: Mart 8, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık Bakanlığında 4 Yıl Çalışan 4/B Sözleşmeli Personeller Memurluğa Geçirilecek

Sağlık Sen tarafından Sağlık Bakanlığının torba yasa taslağı hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Sağlık Sen’in sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Sen tarafından yapılan paylaşımda Sağlık Bakanlığının torba yasa taslağı hakkında görüşme yapıldığı ve yapılan görüşme neticesinde mevcut torba yasa taslağına 4/B sözleşmeli personelleri, Vekil Ebe Hemşireleri ve kamu dışı çalışan Aile Sağlığı Elemanlarının dahil edildiği belirtildi.

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanklığında 4 yıl çalışan 4/B sözleşmeli personeller yasa taslağı kapsamında devlet memurluğu statüsüne geçirilecek. Konu ile ilgili olarak Sağlık Sen’in paylaşımı şöyle oldu:

4/B Sözleşmeli Personeller, Vekil Ebe Hemşireler ve Kamu Dışı Çalışan Aile Sağlığı Elemanları Müjde Bekliyor Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı tarafndan hazırlanan torba yasada başta yıpranma payı olmak üzere sağlık çalışanlarını ilgilendren önemli düzenlemeler yer almaktadır. Sağlık-Sen olarak yaptığımız görüşmeler neticesinde Sağlık Bakanlığı, mevcut torba yasa taslağına 4/B sözleşmeli personelleri, Vekil Ebe Hemşireleri ve kamu dışı çalışan Aile Sağlığı Elemanlarını dahil etti. Bu konuda henüz Maliye Bakanlğı ve tarafların onayı kesin olmamakla beraber düzenlemede mevcut 4/B söz. personellerin, Vekil Ebe Hemşirelern ve kamu dışı çalışan ASE’lerin mevcut statüsünün 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi kapsamnda sözleşmeli statüsüne geçirilmesi planlanıyor. 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesine tabi olarak çalışan 4/B sözleşmeli personeller, bulundukları pozisyonlarda 4 yıl fiilen çalışması ve talebi halinde 4/A devlet memurluğu statüsüne geçirilecek. 4/A statüsüne geçildikten sonra da 2 yıl daha bulundukları pozisyonda görev yapacak ve aday memurluk hükümleri uygulanmayacak. Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde şu an çalışmakta olan 4/B sözleşmelilerin geçecekleri 45/A maddesine, şimdiye kadar çalıştıkları sürelerinde dikkate alınarak 4+2 kadro sisteminin uygulanması hususunda taleplerimizi ilettik.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Sonraki Haber

Bölümün en çok okunan haberleri