Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman

  • Haberin Tarihi: Mart 7, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor ve personel alımı başvuru şartları nelerdir soruları Sağlık Bakanlığı tarafından 56 bin personel istihdam edilecek açıklamasından sonra sosyal medyada sorulmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor. Personel alımıbaşvuru şartları neler ve ne kadar personel alınacak sorularının yanıtını Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklama ile verdi. Sağlık Bakanlığı, 2018’de de Maliye Bakanlığı’nın en çok kadro ayırdığı bakanlıklardan biri oldu. Bu yıl geçen sene ataması yapılmayan personellerinde atamalrı yapılacak. 2018 yılı içinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yaptığı açıklamaya göre 56 bin personel alınacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru koşulları nedir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda  Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklama yaptı. Demircan 2018 yılında alınacak sağlık personelleri ile ilgili olarak geçen yıl kadroya girmeye hak kazanan fakat ataması yapılmayan personellere de bu yıl atama yapılacak. dedi.  Demircan, toplamda 56 bin memur alımı yapılacağını belirtti ve bunların 27 bini ebe ve hemşire, 19 bini işçi, 10 bin civarında da doktor alımı şeklinde dağılacağını söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARI  NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 sağlık personel alımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Atanmayı bekleyen yüzbinlerce sağlık personelinin beklediği 2018 atama kontenjanları hakkında bilgi verdi. Sağlık Bakanı Demircan yaptığı açıklamasında, hangi kadrolar için kaç kişilik atamanın yapılacağını ve toplam 56 bin memur alımı yapacağını açıkladı. Alımlar hakkında detaylı bilgi vermeyen Demircan, atamaların kademe kademe yapılacağını belirtti. Sağlık Bakanlığı memur alımı tarihi hakkında ilk detayı Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul vermişti. Milletvekili Yurdakul 2018 yılı sağlıkçı alımı için ilanların Mart ayından itibaren yayımlanacağını ifade etmişti. Bu açıklamadan sonra da Sağlık Bakanı Demircan Mart ayında ilanların yayımlanacağını doğrulamıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARINDA HANGİ KADRODAN NE KADAR PERSONEL ALINACAK?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan personel alımı konusunda ilk atamaların Mart 2018 itibari ile başlayacağını açıkladı. Bakan diğer atamaların ise birkaç aylık ara ile 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı ön görülüyor. Sağlık personeli alımı dağılımı henüz detaylı olarak olmasa da genel hatlarıyla biliniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısında açıklamalarda bulunan Bakan Demircan, 2018 yılı içerisinde toplam 56 bin kişinin istihdam edileceğini belirtmişti. Bakan Demircan’ın ifadelerine göre hemşire, ebe ve diğer sağlık personelleri için 27 bin pozisyona alım yapılacak. Ayrıca 10 bin hekim de görevlendirilecek. Geri kalan 19 bin kişilik kontenjana ise taşeron sisteminin kaldırılmasından sonra İŞKUR aracılığıyla işçi alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından kamuoyuna yapılan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere:

– 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli,

– 19 bin işçi,

– 10 bin civarında da doktor alımı yapılmak üzere olup toplam 56 bin memur alımı, personel alımı yapılacağı belirtildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS’SİZ MEMUR ALIMI ŞARTLARI DUYURULDU

Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilan ile KPSS şartı olmadan 7 sözleşmeli Kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan resmi ilanda yer alan bilgilere göre başvuru şartları belli oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı yok.

Yapılacak olan bu alım AB Projesi kapsamında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Suriyelilerin sağlık durumlarının geliştirilmesi amacıyla personeller istihdam edilecek. İstihdam edilecek personeller finans asistanı ile tahakkuk ve bordro asistanı olarak istihdam edilecekler.

Finans asistanı kadrosuna 1 personel alımı yapılacak olup bu kadro için 5 yıl genel deneyim şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerin 3 yıl da finans alanında çalışmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca uluslararası çalışan bir kurumda muhasebe kayıtlarını en az 1 sene tutmuş olması da gerekmektedir.  Ayrıca adayların İngilizce ve Türkçe dillerine iyi derecede hâkim olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Office programlarını da iyi derecede bilmeleri gerekmektedir.

Tahakkuk ve bordro asistanı olarak istihdam edilecek personellerin ise en az 3 yıllık iş deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Bunun haricinde 1 yıl da bu alanla ilgili veya insan kaynakları alanlarında çalışmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca bu adaylardan da iyi derecede İngilizce ve Office programları bilgisi istenmektedir.

Bu ilan kapsamında başvuru yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 9 Mart olarak belirlendi. Adaylar başvurularını Ankara’da bulunan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta ile yapabilirler. Başvuru tarihinden sonra yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Sonraki Haber

Bölümün en çok okunan haberleri