Sağlık Bakanlığı Geleneksel Tedavi Yöntemlerini Hayata Geçiriyor

  • Haberin Tarihi: Mart 24, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık Bakanlığı Geleneksel Tedavi Yöntemlerini Hayata Geçiriyor

Son dönemde kamu spotlarında denk geldiğimiz antibiyotik kullanımına karşı yapılan uyarılar artık uyarı olmanın yanında aktif projelerle hayata geçiriliyor. Sağlık bakanlığı geleneksel tedavi yöntemlerini uygulamaya başlıyor.

”Derdi veren Allah dermanınıda verir” atasözümüz her hastalandığımız zamanlarda sığındığımız sözdür. 1963 yılına kadar günümüzde en hafif hastalık olan genelde çocuk yaşta ortaya çıkan bulaşıcı hastalık kızamıktan ölenlerin sayısı azımsanmayacak sayılara ulaşmıştı. Şimdilerde tedavisi kolay olan hastalıklar tedavileri bulunmadan önce ölümcül sonuçlar doğurabilmekteydi.

Her ne kadar hastalıkların tedavisinde tıbbi ilaçlar iyileştirici araç olarak kullanılsada bazı durumlarda bir hastalığı iyileştirirken bir başka sorunların oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Özellikle son dönemde antibiyotik kullanımının zararları tamamen ortaya çıkmış durumda özellikle iltihaplı hastalıklarda iyileştirmeyi hızlandırmak için kullanılan onlarca antibiyotik ilacı bulunuyor. Masum olarak görülen ağrı kesiciler dahi vücutta kalıcı zararlar bırakabilmektedir.

Hem sağlık şartları hemde ilaç temininde maliyetlerin artmasından dolayı yeni uygulamalar üzerinde duran Sağlık Bakanlığı yeni dönemde hastanelerde oluşturulacak bölümlerle sağlıkta uygulanmak üzere geleneksel tıbbi günümüzde alternatif tıp olarak görülen sistemleri uygulamaya başlayacak.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği’ndeki tedavi çeşitleri:

14 GELENEKSEL TEDAVİ YÖNTEMİ
– Akupunktur
– Sülük
– Mezoterapi
– Hipnoz
– Kupa uygulaması (Hacamat)
– Fitoterapi
– Refleksoloji
– Homeopati
– Osteopati
– Ozon
– Apiterapi
– Proloterapi
– Larva
– Müzikterapi

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Sonraki Haber

Bölümün en çok okunan haberleri