Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı İçin Geri Sayım Sona Eriyor !

  • Haberin Tarihi: Mart 19, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı İçin Geri Sayım Sona Eriyor !

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bakanlığının personel alımlarına ilişkin bir açıklama yapmıştı. Bakan Ahmet Demircan’ın açıklamalarına göre Sağlık Bakanlığına ilk etapta 27 bin personel alımı yapılacak ve bu personel alımları 3’e bölünecek. İlk olarak gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı Nisan ayında gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 55 bin personel alımı yapılacağı hakkında sözler verildi ve çeşitli planlamalar yapıldı. Bu açıklamaların ardından Sağlık Bakanlığından ilan bekleyen adaylar heyecanla bir bekleyiş içine girdiler.

27 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan geçtiğimiz ay bir TV programına katılarak Sağlık Bakanlığı personel alımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş ve personel alımlarının ne zaman yapılacağını belirtmişti. Bakan Ahmet Demircan açıklamalarında Sağlık Bakanlığı personel alımlarına ilişkin olarak ilk etapta 27 bin personel alımının yapılacağını ve bu alımların da 3’e bölünerek yapılacağını ifade etti.

Ayrıca Ahmet Demircan açıklamalarının devamında Sağlık Bakanlığının Nisan ayında 9 bin personel alımı yapacağını da ifade etmişti. Bakan Dermircan’ın açıklamaları doğrultusunda Mart ayının sonuna gelindiği göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanması bekleniyor.

9 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN GERİ SAYIM SONA ERİYOR

Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı için geri sayım sona eriyor. Geri sayımın sona ermesi ile adayların heyecanı artıyor. Adaylar Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımının bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alım ilanı yayımlandığında kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDA ANLIK OLARAK HABERDAR EDECEĞİZ

Sağlık Bakanlığından İlan Yayımlandığında ilk haberdar olmak için:

Kamu Personeli Android Uygulamamızı İndirin. >> İndirmek İçin TIKLAYIN.

Kamu Personeli İOS Uygulamamızı İndirin. >> İndirmek İçin TIKLAYIN.

BAKAN DEMİRCAN’IN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan personel alımları hakkında geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

“Önümüzdeki Nisan ayında ilk grubu alacağız. İlan edilecek, Mart ayında ilana çıkılacak. Biz bu sene 19 bin tane sağlık çalışanı alacağız. Sağlık işçisi diyelim bunlara, daha önce taşeron aracılığı ile aldığımız hizmeti doğrudan istihdam edeceğiz. Hemşire, ebe ve sağlık teknisyeni olan 27 bin kardeşimizi yıl içerisinde 3 bölüm halinde alacağız, 19 bin tane de sağlık işçisi iki grup halinde alacağız. Bu personeller sözleşmeli olacak, hemşirelerimiz 657’ye tabi olacak, işçi statüsünde alınanlar sözleşmeli olacaklar.”

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Sonraki Haber

Bölümün en çok okunan haberleri