Özel harekat gitti… Afrin için hazırlar

  • Haberin Tarihi: Şubat 25, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Özel harekat gitti… Afrin için hazırlar

AFRİN’de meskun mahal operasyonlarında görev alacak personel, son hazırlıklarını tamamladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Gaziantep’in İslahiye ilçesinde personeli ziyaret ederek başarı diledi. Basına kapalı ziyaret sırasında aileler de yakınlarını uğurlamak üzere merkez önünde toplandı. Duygusal anların yaşandığı uğurlama sırasında aileler, Hürriyet’in sorularını da yanıtladı.

6 AYLIK KIZIM VAR
Zonguldak’tan hemşehrileri Mardin Jandarma Özel Harekât’ta görevli Gurbet Sağlam’ı uğurlamaya gelen 38 muhtar, Sağlam’la hasret giderdi. Hendek operasyonları sırasında Sur, Nusaybin ve Cizre’de görev aldığını belirten Sağlam, “Oralardan çıktık çok şükür. Bunu da atlatırız. Çok şehit verdik, arkadaşımız şehit oldu. Onlar için gidiyoruz. Türk milleti rahat olsun. 6 aylık bir kızım var. Vatan için gidiyorum, kızım için döneceğim” dedi.

TEMİZLEYİP GELECEĞİZ
Nurdoğan Ailesi de Jandarma Uzman Çavuş Bünyamin Nurdoğan’ı uğurlamak için Gaziantep’in İslahiye ilçesine geldi. Babası Mehmet Nurdoğan, annesi Leyla Nurdoğan ile kardeşleri Şerife ve Rümeysa Nurdoğan’la kucaklaşan Bünyamin Nurdoğan, “İzmir’den geldim. 5 gündür buradayım. Bir kısmımız bugün gidecek. Yarın bize de görev gelecek inşallah. Gidip bölgeyi temizleyip geleceğiz. Büyük bir destek var, sağ olsunlar bugün birçok insan gelip buraya bizi destekliyor. Allahım onlardan razı olsun. Daha ne olabilir, insanın en büyük mutluluğu bu olur” dedi.

İzmir Bornova’dan Zeytin Dalı harekâtı için göreve gelen Astsubay Mustafa Çelik’i de kardeşi Zeynep Kurt uğurladı. Sabırsızlıkla görev verilmesini beklediğini belirten Astsubay Çelik, “Türk milleti bize güvensin. Görevimizi başarıyla yerine getirip geri döneceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.