Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi İhtisas Hastanesi Olmaya Talip”

  • Haberin Tarihi: Mayıs 10, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi İhtisas Hastanesi Olmaya Talip”

Vural Kavuncu , yeni kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin, rehabilitasyon ve sağlıklı yaşlanma alanında ihtisas hastanesi olmaya talip olduğunu söyledi.

Kavuncu, partisinin Kütahya milletvekilleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan tasarıyla “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi” ismiyle yeni bir üniversite kurulacağını anımsattı.

Kütahya’ya bu üniversitenin kazandırılmasının önünü açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Kavuncu, üniversitenin ilde büyük bir memnuniyet ve heyecan yarattığını belirtti.

Kavuncu, Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alabilmesi için bilgi üretmesi, bilginin de dünya ile rekabet edecek ürünlere dönüşerek katma değer oluşturması gerektiğini dile getirdi.

2015’te Türkiye’nin ilk sağlık temalı üniversitesi olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının kurulduğunu ve bazı üniversitelere “ihtisas üniversiteleri” misyonu yüklendiğini anımsatan Kavuncu, yeni üniversite fikrinin, bu çerçevede hayat bulduğunu ifade etti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.