Gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Haberin Tarihi: Ekim 4, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gözyaşlarıyla uğurlandı

İstanbul Bahçelievler’de bulunan özel bir hastanede hastası tarafından silahla vurularak öldürülen psikiyatri uzmanı doktor Fikret Hacıosman, dün mesai arkadaşları ve sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Hacıosman için dün Bahçelievler Mehmet Ülker Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazı öncesi Hacıosman’ın eşi Mutlu Esentürk Hacıosman ve kızı Beril Zeynep Hacıosman taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine ise ailesinin yanı sıra Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hastane çalışanları, doktorlar, İstanbul Tabip Odası üyeleri ve Hacıosman’ın yakınları katıldı. Cenazeye katılanların bazıları doktor önlüğü giydi, bazılarının boynunda stetoskop vardı. Hacıosmanın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Küçükçekmece Yeni Kanarya Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Tutuklu yargılama isteği

Basına yansıyan haberlere göre, 2005’ten bu yana en az 11 doktor sağlıkta şiddet sonucu hayatını kaybetti. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına karşı işlenen suçlara verilen cezaların caydırıcı olmasını, şiddet uygulayan kişiler için tutuksuz yargılamanın söz konusu olmamasını istiyor. Yapılacak düzenlemelerin tutukluluğu esas alacağı belirtiliyor.

Katil zanlısı tutuklandı

Dr. Fikret Hacıosman’ı tabancayla vurarak öldüren 18 yaşındaki Serhat T., dün Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Psikolojik tedavi gördüğü ve Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu yaşadığı öğrenilen Serhat T.’nin yanındaki silahın babasına ait olduğu belirlendi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın