Dijital Pazarlama Stratejisi Belirlerken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Haberin Tarihi: Mart 1, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dijital Pazarlama Stratejisi Belirlerken Nelere Dikkat Edilmeli

Web siteniz;

Dijital iletişimde merkeziniz web sitenizdir ve web siteniz dijital olarak size kitlelerin ulaşacağı, hakkınızda fikir sahibi olabileceği ön yüzünüzdür.

Web sitenizi planlarken mutlak suretle kullanıcı deneyimlerini, erişilebilirliği doğru alanlarda doğru yönlendirmelerle ön planda tutun ve web sitenizi mobil uyumlu olarak planlayın.

Web sitenizin tasarımında kurumsal marka kimliğinizi yansıtan renklere ağırlık verin, bu fiziki ziyaretlerin yoğun olarak gerçekleştiği sektörler de ziyaretçiler için bütünlük algısı oluşturacaktır.

Kurumsal kampanya planlamaları ve kullanıcı etkileşiminin yoğun olacağı hizmetlerinizi trendleri takip ederek web sitenizde ön plana çıkarın.

İçerik Planlaması

İçerikleriniz de önce ziyaretçilerinize fikirler, bilgiler sunun ve sosyal medya içerik planlamalarınızı web sitenize ilgili bölüm yönlendirmeleri ile tamamlayın. Kullanıcılar kendilerin de fikir, bilgi oluşturmaksızın direk satışa yönelmiş içeriklere negatif yaklaşmaktadır.

Sunduğunuz hizmetlerin sosyal medya veya web siteniz de sunumunda uzun makaleler ve  resimlerden ziyade kısa özgün video içeriklere yönelin.

Arama motorları optimizasyonu

Birden çok anahtar kelime ile arama motorlarında var olmaya çalışmaktansa, popüleritesini yitirmeyen anahtar kelimelerde sürekli özgün içerik üretin, yani birden çok hizmet sunulduğu düşünülürse bu hizmetlerden sürekliliğini koruyanlara yönelin.

Teknik olarak url bilginiz ile sayfa içerik, açıklama bilgilerinin alakalı olmasına özen gösteriniz.

Sunduğunuz hizmetlerle iligi bloglar oluşturun ve ziyaretçi yorumları alın sunduğunuz hizmetlerle ilgili bu hem kullanıcı etkileşimi sağlar hemde web sitenize yeni ziyaretçiler kazandırır.

Sosyal medya

Kısa bir yaklaşımla, sosyal medya mecralarından Facebook ‘a 1 dakikada 700 bin kişi giriş yapıyor bu bize sosyal medyanın büyüklük hacmini gösteren en çarpıcı örnektir.

Ziyaretçilerinize paylaşımlarınız da hizmetlerinizi kısa ve net şekilde anlatın ve sizle iletişim kurmalarını sağlayacak bilgiler ekleyin.

Sizle iletişim kuracakları her alanda yaptıkları yorum ve mesajlara en kısa sürede cevaplar verin.

Paylaşımlarınızı planlarken hitap ettiğiniz kitleyi iyi analiz ederek bekletileri ile paylaşımlarınız arasında kesişimler sağlayın.

Son olarak web sitesinizde veye sosyal medya hesaplarınız da içerik geliştirirken mutlak suretle yasal prosedür ve sorumluluklara dikkat edin.

Buğrahan BUĞALI

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.