Bakan Demircan Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı ve Kadro Dağılımı İçin Tarih Verdi

  • Haberin Tarihi: Mayıs 10, 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bakan Demircan Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı ve Kadro Dağılımı İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Demircan açıklamalarında Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı ve kadro dağılımı için tarih verdi.

Bilindiği gibi gazeteci Murat Polat’ın iddialarına göre Sağlık Bakanlığına 3 bin 500 ebe ve hemşire alımının yanı sıra 14 bin 500 de tekniker ve teknisyen alımı yapılacak.

Murat Polat bu iddialarını kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Bunun üzerine Murat Polat yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımını Haziran ayında yapacağını ifade etmişti.

BAKAN DEMİRCAN’IN AÇIKLAMALARI

Beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında net açıklama Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan geldi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında bilgilendirme yaptı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında Mayıs ayının sonunda Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı duyurusunun yapılacağını ve Haziran ayının ilk haftasında da personel alımlarının gerçekleştirileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıklamalarında hangi kadrodan kaç adet personel alımının yapılacağını ifade etmedi. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı personel alımında hangi kadrodan kaç adet kontenjan istiyorsunuz? Genel şartlar nasıl olmalıdır? Görüşlerinizi ve taleplerinizi belirtmek için TIKLAYIN.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Sonraki Haber

Bölümün en çok okunan haberleri